Grzyby.Grzybnia.pl Grzyby.Grzybnia.pl

GRZYBY

GRZYBNIA

PIECZARKI

BOCZNIAKI

CZłOWIEK POZYTYWNIE ZAKRęCONY Drukuj Email
16 kwietnia 2006, autor: Redakcja
Image    KOLEKCJA ETYKIET SERóW TOPIONYCH Z PIECZARKAMI. Kuba Terakowski. Od ponad 25 lat kolekcjonuje etykiety z produkowanych w Polsce serów topionych. Obecnie ma około 1820 różnych naklejek. Posiada też dużą ilość nalepek różniących się od siebie tak nieistotnymi dla niego detalami, że katalogując kolekcję, uznaję je za identyczne i nie prezentuje na swej stronie internetowej . Zbiera wyłącznie etykietki prostokątne oraz trójkątne, z serów pakowanych tradycyjnie, czyli w folię.
Image
Wszystkie nalepki skatalogował według producentów. Ponadto, większość przedstawionego tu zbioru podzielił na etykiety z serów bez dodatków oraz nalepki z serów z dodatkami. Następnie naklejki z serów "czystych" uporządkował według nazw, a etykietki z serów z dodatkami - według rodzajów przypraw.

KOLEKCJA ETYKIET SERóW TOPIONYCH Z PIECZARKAMI: http://www.republika.pl/etykiety

Image
W niniejszym serwisie umieszczona została większość etykiet prostokątnych, znajdujących się w posiadaniu KOLEKCJONERA. Natomiast spośród nalepek trójkątnych, prezentowane są głównie te, które nie dublują wzoru graficznego naklejek prostokątnych. Wybiórczo pokazane zostały też etykietki z serków produkowanych na eksport.
Image
W roku 2005, na naszym rynku pojawiły się analogi serów topionych (produkty o nazwach: "topiony", "topiony krem serowy", "produkt spożywczy topiony" i podobnych), do złudzenia przypominające sery topione. Etykietki z tych wyrobów przedstawiane są zazwyczaj wtedy, gdy nie powielają wzorów nalepek z serów topionych."

więcej info: http://www.republika.pl/etykiety/home.htm




Image
Kuba Terakowski.
Urodziłem się w wigilię Bożego Narodzenia 1964 w Krakowie. I nadal tu mieszkam.
      Skończyłem biologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie studia podyplomowe: Zarządzanie Służbą Zdrowia w Szkole Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UJ.
      Obecnie, swój czas dzielę głównie pomiędzy dom, przyjaciół, pracę, Internet i turystykę. Odwiedziłem wszystkie siedem kontynentów.
      W Ameryce Południowej oraz na Antarktydzie byłem dwukrotnie: latem 1991/1992 - jako uczestnik XVI Wyprawy Antarktycznej Polskiej Akademii Nauk oraz w grudniu' 2000 - biorąc udział w antarktycznym rejsie turystycznym, na zaproszenie agencji Oceanwide Expeditions. W czerwcu 1999 zwiedziłem Spitsbergen, również zaproszony przez przez tę firmę.
      Pozostałe wycieczki zorganizowałem samodzielnie dla siebie i moich przyjaciół.
      W Afryce byłem na Kilimandżaro oraz w rezerwacie Masai - Mara. W Ameryce Północnej przejechałem 15.000 km odwiedzając 19 parków narodowych w zachodniej części USA, w tym Wielki Kanion rzeki Kolorado. W Australii wszedłem na szczyt Góry Kościuszki, byłem też na Ayers Rock, w Parku Narodowym Kakadu oraz na Wielkiej Rafie Koralowej. W Azji zorganizowałem trekking do bazy pod Everestem. Spływałem też rzeką Trisuli. W Europie przeszedłem część słynnego szkockiego szlaku West Highland Way, byłem w Alpach Szwajcarskich.
      Nie zapomniałem także o Polsce. Latem 1997 przyszedłem na piechotę ze Szczecina do Krakowa - 655 km w 20 dni, jesienią 2001 obszedłem Kraków dookoła, idąc wzdłuż granic administracyjnych miasta - 102 kilometry w 24 godziny, dwukrotnie byłem też na przechadzce ze Świnoujścia na Hel: we wrześniu 2004 oraz w czerwcu 2005.
      Lubię góry. Zorganizowałem kilka Marszonów w Beskidach, a latem często bywam w Tatrach (głównie nad Morskim Okiem), gdzie od dawna pracuję jako sezonowy strażnik - wolontariusz. Poza sezonem bardzo chętnie odwiedzam schronisko na Hali Krupowej w Pasmie Babiogórskim. To jedno z "moich" miejsc na ziemi. Byłem tam już ponad sto razy, z których najdokładniej pamiętam czterdziestą wycieczkę. Bardzo lubię też schronisko na Luboniu Wielkim w Beskidzie Wyspowym oraz na Kudłaczach w Beskidzie Myślenickim.
      A w listopadzie najchętniej wyjeżdżam do Krynicy Morskiej.

      Swoje teksty publikowałem w kilku czasopismach. To m.in.: "Bałtyckie Podróże", "Dziennik Polski", "Góry i Alpinizm", "Kalumet", "Przekrój", "Na Szlaku", "n.p.m.", "Survival". Poza relacjami z podróży (dostępnymi powyżej) były to materiały dość różnorodne. Poniżej prezentuję część z nich.

"N.P.M.":
Rozmowa z Krzysztofem Cudzichem - nadleśniczym Obwodu Ochronnego Morskie Oko
Rozmowa z Edwardem Hudziakiem - gospodarzem schroniska PTTK na Markowych Szczawinach
Rozmowa z Marcinem Józefowiczem - zawodowym ratownikiem TOPR
Rozmowa z Krzysztofem Knofliczkiem - gospodarzem schroniska PTTK na Luboniu Wielkim
Rozmowa z Marią Łapińską - gospodynią schroniska PTTK nad Morskim Okiem
Rozmowa z Elżbietą Maciejowską - gospodynią schroniska PTTK pod Łabskim Szczytem
Rozmowa z Eugeniuszem Ogrodowiczem - gospodarzem schroniska PTTK na Hali Krupowej
Rozmowa z ojcem Leonardem Węgrzyniakiem - kustoszem sanktuarium na Wiktorówkach
Schronisko PTTK na Hali Krupowej
Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim
Wielbłądzi Garb
Portrety "górskich" psów (udostępnię po publikacji)
Rozmowa z Dariuszem Cegłowskim - gospodarzem bacówki PTTK na Rycerzowej (udostępnię po publikacji)
Rozmowa z Józefem Michlikiem - gospodarzem schroniska PTT "Chyz u Bacy" (udostępnię po publikacji)
Rozmowa z Magdaleną Siemaszko - gospodynią schroniska PTTK "Samotnia" (udostępnię po publikacji)
Rozmowa z Mirosławem Zbylutem - gospodarzem bacówki PTTK na Maciejowej (udostępnię po publikacji)

"BAŁTYCKIE PODRÓŻE":
Świnoujście - Hel na piechotę
"Bałtyckie Wierchy" (udostępnię po publikacji)
"Finlandia - w drodze do Inari" - rozmowa z Kingą Kawczak - historykiem sztuki i podróżnikiem (udostępnię po publikacji)

"KALUMET":
Clinton story
Czterech na sześciu
Fajka w Indiach
Koteka
PKP
Rak
Statystyka profesora Zatońskiego
Wyższe stawki dla palaczy?

"GÓRY I ALPINIZM":
Czy wolno?
List do Redakcji
Polemika
Polemiki ciąg dalszy
Nietoperzom - ku przestrodze
SOP w Tatrach
Wiernacki
Zspinaczka skałkowa

INNE:
Mój Sylwester na Heathrow


wszystkie informacje oraz zdjęcia pochodzą ze strony internetowej pana Kuby Terakowskiego: http://www.republika.pl/etykiety/home.htm
 

Polecamy

 

 

 

 

WORTAL - Grzyby.Grzybnia.pl
DODAJ SWOJĄ FIRMĘ DO BAZY FIRM
Partnerem wortalu jest SPYRA - Laboratorium Grzybni. Copyright © 2004-2018