Grzyby.Grzybnia.pl Grzyby.Grzybnia.pl

GRZYBY

GRZYBNIA

PIECZARKI

BOCZNIAKI

Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-05-28
USD 4,0244 -0,64%
EUR 4,4264 -0,26%
CHF 4,1494 -0,51%
GBP 4,9316 -1,03%
Wspierane przez Money.pl

USD
wykres waluty USD w money.pl
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wicej
EUR
wykres waluty EURO w money.pl
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wicej
CHF
wykres CHF w money.pl
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wicej
GBP
wykres waluty GBP w money.pl
Wspierane przez Money.pl
Pieczarki chcą jak Unilever Drukuj Email
27 października 2016, autor: Redakcja

Nie tylko Unilever chce podnosić ceny w Wielkiej Brytanii, ale i polscy... pieczarkarze. Głośno było o sporze Tesco ze spożywczym gigantem, który chciał sprzedawać drożej (źródła Reutera wskazywały na 10 proc. podwyżki) swoje towary w związku ze słabnącym funtem. Sieć się nie zgodziła, więc dostawy wstrzymało, a brytyjskie tabloidy barwnie donosiły o brakach na półkach i dramacie konsumentów, którzy nie mogli znaleźć  swoich ulubionych marek. Chwilę później strony się pogodziły, choć nie wiadomo na jakich warunkach, a podwyżki dla brytyjskich konsumentów zaczęły zapowiadać kolejne firmy, wśród nich Microsoft.

 

Do tej coraz liczniejszej grupy dołączają i polscy producenci żywności. Portal Freshplaza.com donosi, że do podwyżek zmuszeni są nasi producenci pieczarek.
- Kontrakty eksportowe zawierane są na rok, więc producenci dzisiaj wysyłają grzyby ze stratą, a brytyjscy importerzy wydają się nie rozumieć zmian kursów walutowych i nie chcą porozumieć się w sprawie wyższych stawek – mówi Adam Matuszewski, szef Grzybmaru, cytowany przez portal.

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że ogromne finansowe problemy z tym związane przeżywa irlandzki sektor grzybów, uzależniony całkowicie od Wielkiej Brytanii. Irlandczycy skarżyli się jednak, że żeby być w stanie wypełnić kontrakty pomimo dobijających ich stawek, są zmuszeni importować grzyby z Polski i wysyłać je do brytyjskich odbiorców. To pozwalało im wypełnić kontakty na wynegocjowanych wcześniej warunkach.

Michalina Szczepańska

 

źródło: Puls Biznesu (www.pb.pl)

 

Polecamy

 

 

 

 

 

Pogoda

WORTAL - Grzyby.Grzybnia.pl
DODAJ SWOJĄ FIRMĘ DO BAZY FIRM
Partnerem wortalu jest SPYRA - Laboratorium Grzybni. Copyright © 2004-2018